Jurorka Gdynia Open 2021 – Katarzyna Cerekwicka

Do składu Jury Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2021 online dołączyła jeszcze jedna jurorka.

Katarzyna Cerekwicka

Jest nią Pani Katarzyna Cerekwicka – wokalistka pochodząca z Koszalina. 

Muzyką zaczęła interesować się jeszcze w szkole podstawowej. Skończyła szkołę muzyczną oraz Akademię Muzyczna w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest absolwentką polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim, psychologii klinicznej oraz psychotraumatologii na Uniwersytecie SWPS. 

Pierwszy sukces osiągnęła, wygrywając w telewizyjnym talent-show ,,Szansa na sukces’’,gdzie brawurowo wykonała piosenkę „Wyszłam za mąż zaraz wracam”. Jej debiutancki album pojawił się na rynku w 2000 roku.

Prawdziwym sukcesem okazała się jednak płyta Feniks z 2006 roku i pochodzący z niej hit ,,Na kolana’’. Do tej pory wydała siedem albumów studyjnych, a największą popularność zdobyły utwory S.O.S, Bez Ciebie oraz Między Słowami. Wzięła udział w programach ,,Taniec z gwiazdami’’, ,,Tylko nas dwoje’’ oraz ,,Twoja twarz brzmi znajomo’’. Jest laureatką koncertu Premiery 2017 na Festiwalu w Opolu. Jej najnowsza płyta ukazała się pod koniec 2020 roku i nosi tytuł ,,Pod skórą’’.

Kasia jest obecnie zaliczana do grona najlepszych polskich wokalistek.

-
+